Podpora sestier a pôrodných asistentiek v Košiciach

Autor: Boris Čermák | 11.10.2012 o 18:04 | (upravené 11.10.2012 o 18:56) Karma článku: 16,21 | Prečítané:  465x

Približne dve stovky zdravotných sestier ,ako aj iný zdravotnícký  personál z celého Slovenska sa dňa 10.10.2012 o 15:OO zišli  kúsok od budovy Ústavného súdu SR v Košiciach, aby tak vyjadrili nespokojnosť s pozastavením účinnosti zákona o mzdách sestier, ktorý upravoval ich mzdy. Ako kolega sanitár ,som  sa na tomto proteste zúčastnil a tým som podporil kolegyne sestry a pôrodné asistentky. Pripájam môj príhovor, ktorý odznel na proteste.

Prajem pekné popoludnie vážení prítomní.

Dovoľte mi, aby som sa vám predstavil. Volám sa Boris Čermák a pracujem ako sanitar na Neurochirurgickej klinike vo Fakultnej nemocnici v Nových  Zámkoch.

Keď som  pred siedmimi rokmi nastupoval do nemocnice v Nových Zámkoch ani sa mi nesnívalo, že budem o pár rokov pred vami stáť a prihovárať sa vám. Prihováram sa vám ako sanitár a zároveň ako člen výboru Základnej odborovej organizácie sestier a pôrodných asistentiek pri Fakultnej nemocnici v Nových Zámkoch.

A ja z tohto miesta vám chcem povedať, že vás sestry a pôrodné asistentky podporujem a som na vašej strane. Prajem, aby toto naše zhromaždenie naplnilo všetky očakávania a aby naše hlasy boli vypočuté. Spoločne môžeme dosiahnuť veľa a verím, že aj my sanitári, asistenti a ostatní zdravotnícki pracovníci sa dočkáme spravodlivého mzdového ohodnotenia.

Želám nám všetkým pevné zdravie, tiež veľa odvahy, sily a energie pri presadzovaní našich požiadaviek.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?